Zázračné dřívko

KAPLA na Svatováclavské pouti 

Zmokli jsme a už jsme tu!

Bohužel nejsme pány větru a deště a proto se stavění v rámci včerejší Svatováclavské pouti ve Slatině nevydařilo přesně tak, jak jsme plánovali, protože nás překvapila průtrž mračen.

Průtrž byla opravdu vydatná, jak jsme si ostatně již tento rok zvykli, a i přes okamžité zakrytí se nepodařilo některé destičky ochránit před všude zatékající vodou. Jen díky úsilí a rychlé reakci skvělých lidí z Fantošky (http://www.fantoska.org/aktuality.php) se podařilo situaci zvládnout bez jakýchkoli škod, destičky byly rychle odvezeny do sucha, jedna po druhé vyskládány a vysušeny.

Těšíme se na příští rok, snad počasí vyjde lépe.

Posted by KAPLA.CZ Friday, September 26, 2014 4:46:00 PM

Soutěž o o stavbu nejvyšší věže uherskobrodské radnice 

Jak postavit za 2 minuty věž o výšce téměř 150 cm

V rámci Dnů evropského dědictví se v neděli 21. září konal první ročník soutěže o stavbu nejvyšší věže uherskobrodské radnice z destiček stavebnice Kapla.

Nejvyšší věž měla nakonec v této "sprintérské soutěži" (časový limit na stavbu byl pouhé dvě minuty) úctyhodných 144 cm.

Podrobnosti a výsledky tohoto klání naleznete na webu města Uherský Brod.

Fotografie z akce jsou zde.

Nejvyšší věž uherskobrodské radnice

Posted by KAPLA.CZ Tuesday, September 23, 2014 10:26:00 PM

KAPLA na festivalu dřeva 

Návštěvníci Festivalu dřeva konaného na Slezskoostravském hradě měli možnost si zahrát se stavebnicí KAPLAFotka: Jsme na místě a těšíme se na vás! Váš KAPLA tým.

Posted by KAPLA.CZ Saturday, September 13, 2014 3:00:00 PM